poniedziałek, 23 listopada 2015

Nocna owsianka sernikowa z malinami i właściwości miodu rzepakowego

Nigdy nie przepadałam za miodem, bo miał dla mnie taki lekko nieprzyjemny posmak i aromat. W tym roku udało mi się do miodu przekonać za sprawą miodu rzepakowego - naturalnego, zdrowego produktu, który mogę śmiało polecić. Jego smak jest łagodniejszy niż przy innych rodzajach miodu, a dzięki dużej zawartości glukozy miód przyjmuje formę stałą i przypomina bardziej masło, smalec niż płynny miód. Zapach jest różny w zależności od tego jak świeży jest miód. W czerwcu będzie intensywnie pachniał rzepakiem, ale teraz w listopadzie jego zapach jest już łagodny, olejki eteryczne zwietrzały.

Miód rzepakowy ma szereg wspaniałych właściwości - jego regularne stosowanie może pomóc w obniżeniu ciśnienia, wzmocnić serce i zapobiec chorobom wieńcowym. Wzmocni organizm po wyczerpującej chorobie, pomoże zwalczyć przeziębienie. Wesprze pracę wątroby i nerek a nawet przyśpieszy gojenie się ran.

Dziś proponuję Wam bardzo prosty przepis z użyciem miodu rzepakowego - Nocna owsianka sernikowa z malinami. Przygotujecie ją wieczorem a rano wystarczy wyjąć z lodówki gotowy posiłek. Owsianka jest pyszna, dominuje w niej malinowy, słodkawy serek. Płatków raczej nie czuć.

Nocna owsianka z malinami

Składniki:

  • 2 kopiaste łyżki płatków owsianych "Górskich"
  • 100 g chudego białego sera
  • pół szklanki mleka (może być roślinne jeśli lubicie)
  • pół szklanki mrożonych malin (nie trzeba ich rozmrażać wcześniej)
  • 2 łyżeczki miodu rzepakowego
Przygotowanie:
  1. Miód dodajemy do mleka i mieszamy do rozpuszczenia.
  2. Na dno pucharka wykładamy łyżkę płatków, posypujemy połową pokruszonego w palcach sera i połową malin. Zalewamy połową mleka.
  3. Układamy drugą warstwę w ten sam sposób - płatki, ser mleko, na wierzchu maliny.
  4. Odstawiamy na noc do lodówki. Rano wyjmujemy i zjadamy
Smacznego!


Miód rzepakowy

1 komentarz:

Każdy komentarz jest bardzo mile widziany :)