środa, 12 listopada 2014

Domowy syrop na kaszel i przeziębienie / Działa od pokoleń

Im więcej nadchodzi doniesień o nowych odkryciach naukowych, badaniach, sukcesach młodych umysłów, tym mniej zostaje nam w głowach z babcinej mądrości życiowej. A kiedyś nie było apteki na każdym rogu, ani wymyślnych laboratoriów. Mimo to ludzie mniej chorowali i lepiej te choroby znosili.

Zapomnieliśmy że po najlepsze lekarstwa to się nie chodzi do apteki, tylko do warzywniaka.

bardzo Was zachęcam do wypróbowania przepisu na syrop na przeziębienie i kaszel. Jest to przepis, który moja babcia usłyszała od swojej - jako dziecko często piłam taki syropek, a teraz robię go juz dla swojej rodziny. Ostatnio jakieś paskune przeziębienie dopadło teściową - twierdzi, że zwykle z czymś takim potrafiła chodzić kilka tygodni a nawet, 2 miesiące, bo co doleczyła to znów wracało. Tym razem wypiła syropku i zażyczyła sobie, by zawsze jej taki robić gdy zachoruje. Choróbsko zażegnane.
 I nie trwało kilka tygodni tylko 2 dni :)

Kilka słów o samym smaku: do zniesienia. Pyszne to nie jest, ale nie ma być smaczne tylko skuteczne. Atrakcyjny, pomarańczowy kolorek. Nie polecam wąchać ;)

Domowy syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie

Składniki:

  • 1 cebula
  • 5 łyżek miodu
  • sok wyciśnięty z połowy cytryny
  • słoik
Przygotowanie:
Cebulę pokroić w niedużą kostkę i wsypać do czystego słoika. Miód wymieszać z sokiem. Mieszanką zalać cebulę. Zakręcić, wstrząsnąć i odstawić w ciepłe miejsce na 24 h. po tym czasie przecedzić.

Sposób spożycia: łyżeczkę syropu wymieszać w 1/3 szklanki ciepłej wody. Wypić ciepłe.
U mnie stosuje się taki syrop 2-3 razy dziennie.

Zdrowia życzę!

2 komentarze:

Każdy komentarz jest bardzo mile widziany :)